Sikeresen zárult a „Smart Industrial Remoting” projekt

2023.10.12. – 2 min read

Az Európai Bizottság CNECT Főigazgatósága megbízásából a litvániai PPMI vezetésével, többek között az Innomine részvételével sikeresen lezárult az európai „Smart Industrial Remoting” kutatási projekt, amely 2022 áprilisa és 2023 júliusa között elemezte azokat a kihívásokat, amelyekkel a vállalatok szembesülnek a digitális technológiák alkalmazása során, és gyakorlati ajánlásokat fogalmazott meg a kkv-k digitalizációjával kapcsolatosan.  

Az európai kkv-k számára jövedelmezőségük és versenyképességük szempontjából kiemelkedően fontos a digitális technológiák alkalmazása. A digitalizáció lehetőséget teremthet vállalati folyamatok egyszerűsítésére, üzleti modellek újratervezésére és új piacok elérésére. A vizsgálat azt mutatta, hogy különösen az alacsony digitális érettségű vállalatok gyakran küzdenek a digitális technológia alkalmazásának nehézségeivel. Az ilyen vállalatoknak hiányozhatnak az erőforrások és a know-how digitalizációs útjaik elindításához. Felismerve a kkv-k előtt álló kihívásokat a digitalizálás során, a Smart Industrial Remoting tanulmány eredményei gyakorlati tanácsokat kínálnak a kkv-k és az alacsony digitális érettségű vállalatok, valamint a támogató szervezetek számára a digitalizáció előnyeinek kihasználásához. 

A projekt öt európai országra és öt különböző iparágra összpontosított, ahol az alacsony digitális érettségű vállalatok nagy aránya jellemző:  

  • Mezőgazdaság és élelmiszeripar Litvániában 
  • Autóipar (a beszállítói körrel együtt) Magyarországon 
  • Építőipar Romániában 
  • Kiskereskedelem Lengyelországban 
  • Textilipar Portugáliában 

Magyarország esetében tehát az autóipari ágazat (beleértve a teljes beszállítói vertikumot is) volt a fókuszban. Az ágazat általános digitális fejlettségének felmérése mellett arra kerestük a választ, hogy  

  • Milyen támogatási programokra van szüksége a szektornak versenyképessége megőrzéséhez vagy annak javításához a digitális transzformáció elősegítésében? 
  • A 2021-2027 között rendelkezésre álló közvetlen brüsszeli források (pl: Horizon Europe 95 mrd €, ami 33.000 mrd Ft) felhasználásával hogyan, milyen módon lehetne a hatékonyan segíteni, támogatni a szektor fejlődését a digitális technológiák alkalmazására? 

A felmérés eredményeinek összefoglalója (helyzetelemzés, probléma azonosítás, legjobb gyakorlatok bemutatása, digitális toolbox) a projekt hivatalos honlapján olvasható.  

Az elkészült dokumentumok közül külön is szeretnénk felhívni a figyelmet a Digitális Eszköztár Tanulmányra, amelyben egy helyen megtalálható az öt országban végzett kutatás összes megállapítása és ajánlása mind a vállalatok, mind pedig támogató szervezetek számára a sikeres és eredményes digitalizáció érdekében. 

Mi az Innomine-nál azon dolgozunk, hogy a hazai kkv-k számára is elérhetővé váljanak az európai élenjáró technológiák, a legújabb innovációs megoldások, a megfelelő szakértelem, a releváns szolgáltatások, a hazai és nemzetközi partnerségek, valamint a fejlesztési projekteket támogató EU-s források. 

legfrissebb Híreink

csak egy kattintásra

 

A legújabb innovációval, digitalizációval és finanszírozással kapcsolatos hírek.
Tarts velünk, formáljuk együtt a jövőnket. 

Kapcsolat

(+36) 30 198 2838

1031 Budapest, Záhony utca 7 (Graphisoft Park)