...

Projektek

AI EDIH

Projektek

Mesterséges Intelligencia EDIH (MI EDIH)

 

A projekt

A magyarországi Európai Digitális Innovációs Tudásközpontok (European Digital Innovation Hubs – EDIH) egyike az MI EDIH, mely a mesterséges intelligenciára és az azzal elérhető növekedési potenciálra fókuszál. Egy többszintes projekt, melynek előnye, hogy a programba fejlettségi szinttől függetlenül be lehet kapcsolódni. Azoknak a partnereknek, akik nem tudják, merre induljanak el, tájékoztató rendezvényeket és workshopokat biztosítunk, melyek során az ország legjobb szakembereitől szerezhetnek naprakész tudást és választ kaphatnak kérdéseikre. Megismerhetik a bevált céges gyakorlatokat és az elérhető pályázati lehetőségeket, hallhatnak a mesterséges intelligencia bevezetésének gyakorlati megvalósításáról, a szellemi tulajdonjogról, valamint etikai, biztonsági és fenntarthatósági témákról is. A megfelelően felkészült (digitálisan érettebb, innovációs ötlettel rendelkező) partnerek számára személyes konzultációkat szervezünk ipari és tudományos szakértőkkel, koncepcióbizonyítást (POC) dolgozunk ki, valamint segítséget nyújtunk pályázati források és kockázati tőke bevonásban.  

Az MI EDIH projektet megvalósító konzorcium tagjai: 

 

Az MI EDIH projekt olyan együttműködés, amely különböző magyarországi szervezeteket és intézményeket fog össze a mesterséges intelligencia technológiák és szolgáltatások fejlesztése érdekében. A konzorcium több kulcsfontosságú partnerből áll, mindegyiknek saját szerepe és felelősségi köre van:  

Konzorcium vezető:  

  • Eötvös Loránd Tudományegyetem

Konzorciumi tagok:  

  • Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (AI skills & training) 
  • HUN-REN Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet (Test before invest) 
  • Design Terminal Nonprofit Kft (Start-up mentoring & Communication)
  • innomine Digital Innovation HUB Nonprofit Kft. (Support to find investment) 
  • Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft. (Ecosystem & Networking)

Támogató partnerek: 

  • Szegedi Tudományegyetem 
  • Miskolci Egyetem 
  • Széchenyi István Egyetem 

    ai edih

    Fő célcsoportok

    Az MI EDIH célja, hogy a kis és közepes illetve mid-cap vállalkozások, a startupok (5 évnél fiatalabb, innovatív, egyedi, AI alapú high-tech megoldásokat fejlesztő cégek), valamint a közigazgatás egyes szereplőinek (pl: önkormányzatok) digitális fejlődését előre mozdítsa, segítse környezettudatos és emberközpontú átalakulásukat a legújabb technológiák figyelembevételével, a szervezet de minimis keretének a terhére. A projektben kiemelt ágazatok, ahol a digitális fejlődés a legnagyobb üzleti hatást tudja kifejteni, a gyártás, a kiskereskedelem, a szolgáltató szektor, továbbá horizontálisan az energetika és a logisztika is. 

    ai edih

    Szolgáltatásaink

    1. Segítségnyújtás a mesterséges intelligencia által kínált technológiai lehetőségek feltérképezéséhez és e technológiák bemutatása az ügyfelek számára.

    2. A célcsoportok számára adaptált széleskörű képzések, tanulási lehetőség biztosítása. 
    Példák: 
    kezdő szintű képzések: Digitális transzformáció, Ipar 4.0 technológiák és trendek; Szenzorok, szenzorhálózatok, IoT platformok az iparban; Logisztikai folyamatok szimulációs vizsgálatának AI alapú támogatása; Számítógépes látórendszerek alkalmazása stb.  
    haladó szintű képzések: Fejlett mesterséges intelligencia módszerek és alkalmazások, MI alapú identifikáció és irányítás; Adatbányászati technikák stb.   

      3. Ügyfélorientált technológiai és innovációs konzultáció és tanácsadás.  

      4. Mesterséges intelligenciát bemutató rendezvények: 
      Példák: 

      • Mesterséges Intelligencia szerepe és jelentősége a digitális transzformációban: Az MI-EDIH projekt 
      • Innováció és emberközpontú MI (Human Centered AI) 
      • Mesterséges Intelligencia a távközlésben 
      • Kvantum Mesterséges Intelligencia 
      • Mesterséges Intelligencia a Fintech-ben 
      • Mesterséges Intelligencia alkalmazásai az egészségügyben 
      • Utazás a Metaverzumban

      5. Támogatás és esetenként a szükséges infrastruktúra biztosítása a befektetés előtti teszteléshez (tesztlaborok és prototípuslaborok elérhetőségének biztosítása)

      6. Támogatás nyújtása vállalkozásfejlesztési források felkutatásához, rendszeres befektetői rendezvények szervezése pénzügyi és befektetési fókusszal. Vissza nem térítendő, és visszatérítendő források beazonosítása és támogatás a megszerzésükben, amelyekkel digitális transzformációjukat tudják finanszírozni az ügyfelek: például közvetlen EU-s és hazai pályázatok; banki termékek (hitelek; lízing); kockázati tőkebefektetés.  

            • Az MI EDIH szolgáltatások igénybevételének előzetes feltétele egy, az Európai Bizottság által készített és validált digitális érettséget mérő kérdőív kitöltése, melyet az MI EDIH tanácsadóival közösen kell elvégeznie az ügyfeleknek.  
            • Az MI EDIH szolgáltatások díjmentesek, de igénybevételük vissza nem térítendő támogatásnak minősül, ezért az igénybevevő ügyfél „de minimis” keretét csökkentik.  

              Amennyiben projektünk felkeltette az érdeklődésed, vedd fel velünk a kapcsolatot!

              This project has received funding from the European Union’s Digital Europe Programme DIGITAL-SIMPLE DIGITAL Simple Grants under grant agreement No 101120929.”

              Dolgozzunk együtt!

              Segítjük a növekedésedet! Írj nekünk és változtassuk meg a jövőt együtt!

              Kapcsolat

              (+36) 30 198 2838

              1024 Budapest, Széll Kálmán tér 11.

              Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
              Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.