Projektek

Marginup

 

About

fenntartható jövő: a marginális területek hasznosítása 

Az innomine egy újabb szintre lép, és részt vesz az EU MarginUp! projektjében. A marginális területek újrahasznosítása komoly potenciált és előrelépést jelent az Európát megőrizni célzó tevékenységek körében. Arra törekszünk, hogy a lehető legjobb eredményt érjük el a MarginUp! projektben! A projektben fenntartható értékláncokat fejlesztünk a marginális területeken termesztett biotermékek előállítására, amelyek hozzájárulnak Európa elsivatagosodásának megakadályozásához. A projekt során megvizsgáljuk a magyar esettanulmány replikálhatóságát és skálázhatóságát, azonosítjuk alkalmazási területeit és bemutatjuk a megoldásokat a potenciális vásárlóknak, kiemelve az új modell előnyeit.

 

A projektben hozzájárulunk a 5 felhasználási eset implementálásához, valamint fenntartható és replikálható üzleti modell kialakításához! Mindez magában foglalja az értékláncok koherenciájának, biológiai sokféleségének és gazdaságosságának tanulmányozását. Az innomine feladata egy ütemterv létrehozása az ipari alapanyagok értékláncának növelésére, valamint rugalmas üzleti tervek kialakítására, amelyek könnyen adaptálhatók különböző feltételekhez. Más munkacsoportok eredményeire építve, valamint összekapcsolva a termelés gazdaságtannal az értéklánc teljesítménye és a piaci tanulmányok szempontjából kritikus tényezőkkel rendelkező alapanyag-termelést, felvázoljuk az előfeltételeket (az elsődleges termelésben, a feldolgozásban és az azonosított piacokon) a javasolt alapanyag-termelési rendszerek elindításához, és stratégiai útmutatást adunk az értéklánc koherenciájának kritikus tényezőinek kezeléséhez és a felhasználási esetek számának növeléséhez. Az innomine 2-3 workshop-ot szervez kulcsfontosságú partnereivel az ütemterv kidolgozása érdekében.

MarginUp!

RAISING BIO-BASED INDUSTRIAL FEEDSTOCK IN MARGINAL LANDS

MarginUp! fenntartható és körkörös értékláncokat fejleszt, hogy biotermékeket és bioüzemanyagokat állítson elő marginális területeken termesztett természetes nyersanyagokból. A szélsőséges és alacsony termőképességű területeken az éghajlattal szemben ellenálló és a biodiverzitás-barát nem élelmiszernövények bevezetésével a MarginUp! növelni fogja a mezőgazdasági rendszer ellenálló képességét, növeli a biológiai sokféleséget, és előmozdítja az érdekelt felek részvételét.

Az EU27+UK mezőgazdasági területének csaknem 30%-a marginális területnek számít: Olyan földterület, amelynek mezőgazdasági értéke csekély, mivel a földterületen megművelt termékek értéke alacsonyabb, mint az előállítási költségük.

Ha elhanyagolják, ezek a földterületek továbbra is degradálódnak, ami a biológiai sokféleség további csökkenéséhez és az ökoszisztémák károsodásához vezet, így a föld és a környező ökoszisztémák sebezhetőbbé válnak az éghajlatváltozás hatásaival szemben, beleértve az elsivatagosodást is.

Az egész kontinensen a mezőgazdasági területeket és a mezőgazdasági tevékenységeket a talaj rossz egészségi állapota fenyegeti, Európában az összes talaj 60-70%-a egészségtelen a területgazdálkodási gyakorlatok, a szennyezés, az intenzív mezőgazdaság, az urbanizáció és az éghajlatváltozás hatásai miatt.

lehetőségek

Az éghajlatváltozással szembeni ellenálló képesség kialakítása

A hatékonyság és a mezőgazdasági rendszer robosztusságának növelése

A biológiai sokféleség növelése

Körkörös és fenntartható értékláncok kialakítása

Funkciók

Gépnaptár nézet

A gépnaptár nézet az összes gépet gépcsoportonként rendszerezve jeleníti meg, és látható az összes elkészült, folyamatban lévő és betervezett feladat, azok állapota és várható befejezése. A színkódok egyértelművé és könnyen áttekinthetővé teszik a gyártás aktuális állapotát és lehetővé teszi a gyors beavatkozást.

Napi terv nézet

A kiválasztott gép aznapra vagy adott műszakra betervezett összes feladata megtekinthető egy listán, ami könnyen áttekinthetővé teszi a beosztásokat, illetve segíti a gépkezelő munkáját.

Terv-tény összehasonlítás

A tervezett és valós idejű termelést egyaránt megjeleníti, az eltérések kezelését egyszerűbbé teszi a vizuális Gantt diagram és pillanatképek a gyártás aktuális állapotáról. Könnyen és gyorsan átláthatóvá teszi a késések, kiesések, eltérések előfordulását és előrejelzések készítését.

Csatlakozás a meglévő rendszereihez

Mi nem kérjük, hogy cserélje le a meglévő bevált szoftverét! Az Optimaps tökéletesen együttműködik a legtöbb ERP rendszerrel és abból az adatokat képes kinyerni, így nincs szükség a hosszadalmas manuális adatbevitelre a bevezetés során.

Üzemeltetési környezet

Opcionálisan választható felhőalapú vagy lokális megoldás. A felhőalapú megoldás lehetőséget biztosít arra, hogy bármilyen eszközről a nap bármely szakában elérhetőek legyenek a legfontosabb termelési és tervezési adatok.

Szimulációk

Mi felkészültünk az incidensekre és kiesésekre! A kapacitásban vagy rendelésekben bekövetkező változások esetén az Optimaps többféle párhuzamos tervezési változatot kínál fel, hogy az ütemezésért felelős munkatárs rugalmasan tesztelhesse, valamint gyorsan és egyszerűen átláthassa az alternatívákat.

Beruházások tervezése

Segítünk felkészülni a változásokra! Az Optimaps szimulálja új gyártógép hozzáadását, így már a beruházások tervezésekor, a gépek megvásárlása előtt le tudja tesztelni, hogy mekkora hatékonyságbeli javulás érhető el.

Karbantartások kezelése

Többé nem okoz gondot egy felmerülő karbantartás! Az Optimaps nem csak a hirtelen leállások kezelésére alkalmas, hanem a felmerülő gépkarbantartások is tervezhetővé válnak a használatával. A szoftver a tervezett karbantartásokat kalkulálja a gyártási tervek készítése során.

sajtóközlemény

MarginUp! projekt indul a marginális területek biológiai sokféleségének és termelékenységének növelésére.

The next wave of innovation

Kapcsolat

(+36) 30 198 2838

1024 Budapest, Széll Kálmán tér 11.